į pradžią turinys susisiekite  
Pasaulinis aliejaus gidas FLOS OLEI » Geriausiųjų 2015 m. apdovanojimų ceremonija

2014 m. lapkričio 29 d. įvyko Geriausių pasaulyje alyvuogių aliejų oficiali apdovanojimo ceremonija. Kaip ir kasmet šis iškilmingas renginys vyksta Romoje, Excelsior viešbutyje.

 

Pirmoji renginio dalis skirta pristatyti kasmet leidžiamą vienintelį pasaulinį alyvuogių aliejaus gidą FLOS OLEI 2015 bei apdovanoti Geriausius. Geriausių ūkių, kaip ir kasmet, 20. Šių metų naujos nominacijos gide: Geriausias metų restoranas bei metų distributorius. Taip pat apžvelgiamos metų tendencijos, problematika. O jos šiemet daug - dėl tragiškų klimato sąlygų (itin karšta vasara, gausūs lietūs rugpjūtį ir alyvmedžius užpuolusios musės Bactrocea Oleae) Italijoje, Ispanijoje ir dalyje Graikijos derlius itin menkas ir pažeistas. Natūralu, kad tai sąlygos ir drastišką kainų kilimą, priklausomai nuo patirtos žalos dydžio - iki 40 procentų kainos augimas. Nepaisant kainos augimo, numatomas ir produkto trūkumas. Laimei, nusivylimus dėl prastų metų užgožia šventinė dalyvių nuotaika ir jaudulys.

 

Antroji renginio dalis - nemažo ištvermingumo reikalaujanti alyvuogių aliejų degustacija. Šiemet 80 gide aprašytų ūkių (ir žinoma visi esantys Geriausiųjų 20-tuke) atvyko į renginį pristatyti savo alyvuogių aliejų. O kiekvieno stende jų - nuo kelių iki keliolikos skirtingų.

 

Paragauti norisi visų, tačiau perkopus 50-ąjį pradeda suktis ne tik galva, bet ir skrandis gauna rimtą išbandymą.

 

Kaip bebūtų, šis renginys - didelė šventė visiems - gido leidėjams ir jų pagalbininkams (kasmet prie gido išleidimo dirba net 500 žmonių ir 40 profesionalių degustuotojų, įtrauktų į Nacionalinį tyro ir ypač tyro alyvuogių aliejaus degustuotojų sąrašą), patiems gamintojams bei distributoriams, kurių dėka šis puikus produktas pasiekia vartotojus visame pasaulyje.

 

Būti pakviestam į FLOS OLEI turą - garbė. Tai sienų neturintis pasaulinis alyvuogių aliejaus mylėtojų klubas. Jo tikslas vienas - skleisti žinią apie tikrą alyvuogių aliejų. Juk viename kokybiško alyvuogių aliejaus butelyje: tūkstančiai metų istorijos ir tradicijų, pasiaukojantis darbas, meilė ir pagarba žmogui.